Pomoc

Ręczna, szybka synchronizacja konta aukcyjnego

System UltraPanel w sposób automatyczny synchronizuje wszelkie informacje o aukcjach z portali aukcyjnych (Allegro, Molotok, Aukro, Świstak) z podpiętych kont aukcyjnych (źródeł przedmiotów). Częstotliwość ta zależna jest od posiadanego abonamentu, określona jest parametrem o nazwie "Częstotliwość synchronizacji".

W niektórych przypadkach pomocne jest ręczne wymuszenie synchronizacji aukcji przez system po to, aby nie czekać pełnego okresu czasu (np 60 min) i natychmiast zobaczyć zmiany w panelu. Najczęstszymi sytuacjami są:

  • wznowienie sprzedaży - po okresie nieobecności nie posiadamy aukcji na koncie aukcyjnym. dodając nowe aukcje chcemy od razu zobaczyć jak będzie wyglądał panel aukcyjny z tymi przedmiotami,
  • ustawiamy filtrowanie po słowach kluczowych na aukcjach - zauważyliśmy, że łatwiej będzie filtrować jeśli zmienimy/dodamy nowe wyrazy do tytułów aukcji, chcemy od razu przetestować czy nasz zestaw słów filtrujących będzie działał na nowych tytułach aukcji.

Szybkie ręczne odświeżenie aukcji w źródle przedmiotów jest bardzo proste. Należy wybrać w menu nawigacyjnym opcję "Źródła przedmiotów",

następnie na wyświetlonej w ten sposób liście wybrać odpowiednie konto klikając jego nazwę.

W menu nawigacyjnym pojawi się teraz dodatkowa grupa opcji poświęcona temu kontu. Wybieramy opcję "Odśwież źródło".

Po wybraniu tej opcji pojawi się ponownie lista dostępnych źródeł przedmiotów z komunikatem, że źródło zostanie natychmiastowo odświeżone. Na liście zamiast informacji o tym kiedy ostatnio zsynchronizowane było to źródło przedmiotów pojawi się animacja obracających strzałek. Należy poczekać aż strzałki znikną co będzie oznaczało, że system zsynchronizował stan aukcji (strona odświeża się samoczynnie co 30 sekund, można takze odświeżyć stronę ręcznie przyciskiem w przeglądarce).

Panel aukcji po pobraniu informacji o nowych aukcjach (lub zmianach aukcji) natychmiastowo zacznie wyświetlać nowe przedmioty w okienkach.