Ważny komunikat!

Informujemy, że serwis UltraPanel.pl kończy działalność z dniem 31 października 2018 roku. Wszystkim Państwu będącymi naszymi klientami przez minione prawie 10 lat serdecznie dziękujemy za współpracę. Informujemy także, że od dnia 1 października 2018 roku wyłączamy możliwość przedłużenia abonamentu oraz zaprzestajemy rozsyłania e-mail o wygasających kontach. W przypadku wszelkich pytań związanych z zakończeniem działania serwisu prosimy o kontakt na email biuro@ultrapanel.pl.

Pomoc

Zmiana abonamentu

System UltraPanel pozwala na zmianę abonamentu w dowolnej chwili, a więc zarówno w trakcie trwania okresu danego abonamentu, jak i gdy konto jest nieaktywne (abonament wygasł).

Przedłużanie abonamentu dla konta, które wygasło

Jest to najprostszy przypadek przy przedłużaniu konta. Jeśli konto nie jest już aktywne wystarczy kliknąć przycisk KUP przy dowolnym abonamencie i dowolnym okresie. Po wciśnięciu przycisku KUP system przedstawi podsumowanie zamówienia, które należy zaakceptować. Opłacenie zamówienia spowoduje automatyczne ustawienie abonamentu zgodnie z zamówieniem (w tym jego zmianę).

Przedłużanie abonamentu dla konta posiadającego jeszcze ważny abonament

W przypadku gdy na koncie jest jeszcze ważny abonament należy system wskazuje jedynie dopłatę jaką należy wykonać podczas zmiany abonamentu. Zmianę abonamentu wykonuje się za pomocą przycisku ZMIEŃ pod danym abonamentem. Warto zauważyć, że sama zmiana abonamentu w takim przypadku nie powoduje żadnego wydłużenia okresu ważności konta - jest tylko zmianą planu abonamentowego w zadanym jeszcze okresie ważności konta. Dopiero po faktycznej zmianie abonamentu można dokupić dalszy okres abonamentowy.

Ew. dopłaty za zmianę abonamentu wyliczane są zgodnie z następującymi regułami:

 1. jeśli klient decyduje się na zmianę abonamentu z droższego na tańszy (lub o takiej samej cenie) - zmiana ta jest zawsze bezpłatna, a wpłacona kwota za droższy abonament jest bezzwrotna.
 2. jeśli klient decyduje się na zmianę abonamentu z tańszego na droższy wyliczana jest stosowna dopłata różnicy ceny za każdy dzień usługi w następujący sposób:
  • abonament nowy i stary przeliczany jest na koszt jednego dnia usługi,
  • liczona jest różnica ceny za 1 dzień usługi,
  • różnica ceny mnożona jest przez ilość dni ważności abonamentu pozostałych na koncie,
  • dodatkowo naliczana jest zgodnie z regulaminem usługi UltraPanel prowizja w wysokości +10% od kwoty powyżej za zmianę abonamentu
 3. Jeśli kwota za zmianę abonamentu jest niższa od 5 zl zmiana abonamentu jest bezpłatna - ułatwia to szybką zmianę abonamentów, gdy pozostało niewiele dni do końca, bez konieczności dokonywania kłopotliwych mikropłatności.

Dzięki takiemu podejściu do zmiany abonamentu mogą Państwo łatwiej planować jaki abonament wybrać (gdy przewidują Państwo zwiększenie zużycia zasobów) ponieważ zmiana abonamentu oprócz prowizji 10% nie wiąże się z utratą kwoty już wpłaconego abonamentu. Zawsze wyliczana jest tylko dopłata do droższego abonamentu, kwota za już wpłacony abonament nie przepada.

W związku z wykonaniem zmiany abonamentu związanej z dopłatą tak samo jak w każdym innym zamówieniu generowana jest PROFORMA oraz faktura VAT jeśli podano dane bilingowe.