Ważny komunikat!

Informujemy, że serwis UltraPanel.pl kończy działalność z dniem 31 października 2018 roku. Wszystkim Państwu będącymi naszymi klientami przez minione prawie 10 lat serdecznie dziękujemy za współpracę. Informujemy także, że od dnia 1 października 2018 roku wyłączamy możliwość przedłużenia abonamentu oraz zaprzestajemy rozsyłania e-mail o wygasających kontach. W przypadku wszelkich pytań związanych z zakończeniem działania serwisu prosimy o kontakt na email biuro@ultrapanel.pl.

Pomoc

Rodzaje i limity zasobów w abonamentach UltraPanel

Chcemy utrzymać jak najlepszą cenę dla wszystkich naszych klientów - niezależnie dużych czy małych. W związku z tym zdecydowaliśmy się wprowadzić zamiast jednej stałej stawki za konto aukcyjne zróżnicowane abonamenty zależne od jego wielkości. Dzięki temu klienci, którzy mają mniej kont allegro (lub po prostu jedno) i mało aukcji, płacą mniej.

Liczba źródeł przedmiotów

Nasz nowoczesny system umożliwia podpięcie na jednym koncie UltraPanel dowolnej ilości kont Allegro, Aukro, Molotok, Świstak. Np posiadając abonament na 3 źródła przedmiotów możesz podpiąć dowolną kombinację kont np: 3 konta Allegro.pl, albo 2 konta Allegro.pl i 1 konto Świstak, albo też Aukro.cz, Molotok.ru i Allegro.pl.

Posiadanie wielu kont aukcyjnych na jednym koncie UltraPanel pozwala na bardzo wygodne zarządzanie kontami i panelami do nich przypisanymi bez potrzeby przelogowywania się czy pamiętaniu o opłacaniu wielu abonamentów dla każdego konta osobno. Co więcej - używając wiele kont u nas możesz liczyć zawsze na atrakcyjne stawki w przeliczeniu na jedno konto, niż płacąc osobno za pojedynczy abonament.

Jeśli masz więcej kont aukcyjnych niż limity w abonamentach standardowych - nie ma problemu, napisz do nas po abonament dedykowany.

Liczba niezależnych paneli

Na jednym koncie UltraPanel można generować wiele paneli aukcyjnych. Każdy panel jest niezależny co znaczy:

 • może mieć zupełnie różną wielkość i wygląd (treść nagłówka, kolory, etc)
 • może mieć własny wygląd miniaturki,
 • może mieć dowolne źródło przedmiotów - tzn. przypisane jedno lub nawet wiele kont allegro/molotok/aukro/świstak, których przedmioty mają być wyświetlane w tym panelu
 • może posiadać dowolne własne filtrowanie przedmiotów, tzn. jeden panel może wyświetlać asortyment jednego typu (np. sukienki) a drugi panel asortyment innego typu tego samego konta aukcyjnego (np. spodnie)
 • ma osobne zliczanie statystyk pozwalające określić jak pracuje dany panel

Ile potrzebujesz paneli? To pytanie ile posiadasz grup asortymentu, które chcesz rozdzielić na różne panele. Warto także utworzyć po jednym panelu na bestsellery (czyli posortowane po ilości ofert) oraz na szybko kończące się (posortowane po czasie zakończenia aukcji).

Zmiana wyglądu miniaturek

UltraPanel umożliwia w pełni konfigurowalny wygląd miniatury przedmiotu prezentowany w panelu. Wygląd miniatury może zostać dobrany niezależnie dla każdego panelu osobno. Samodzielnie można zmienić miniaturę na jeden z dostępnych standardowych wzorów. Możliwe jest także zamówienie indywidualnego wzoru miniatury (rozmiar, kolory, czcionki układ elementów). W celu zamówienia indywidualnego wzoru prosimy skontaktować się z naszą obsługą klienta, usługa ta jest dodatkowo płatna wyceniana na podstawie skomplikowania projektu. Koszt zwykle zamyka sie w jednorazowej opłacie od 50 do 100 zł netto.

Przykładowe kroje miniatur:

Aukcje trwające

Jednym z najważniejszych wskaźników zużycia zasobów naszego systemu jest ilość aukcji jaką UltraPanel musi synchronizować z kont aukcyjnych i przetwarzać w naszym systemie. W związku z tym opłata za abonament związana jest z limitem maksymalnej ilości aukcji jakie mogą w dowolnym momencie znaleźć się na danych koncie aukcyjnym.

Limit ten zdefiniowany jest osobno dla każdego z kont. Oznacza to, że jeśli limit wynosi np. 1000 aukcji, to żadne z podpiętych kont aukcyjnych nie może w danej chwili posiadać więcej niż 1000 aukcji osobno, ale każde z nich może posiadać do 1000 aukcji w tej samej chwili (łącznie 3000 aukcji).

Konto aukcyjne, które przekroczy ten limit zostaje dezaktywowane w systemie (przedmioty z tego konta nie są synchronizowane z portalem aukcyjnym, w panelach nie wyświetlają się przedmioty z tego konta). Wysyłane jest powiadomienie e-mail o tym fakcie. Jeśli liczba aukcji spadnie poniżej limitu system automatycznie wykryje ten fakt i przywróci konto aukcyjne do pełnego działania.

W przeciwnym razie konieczne jest wykupienie większego abonamentu, patrz: rozdział ”Zmiana abonamentu”.

Statystyki

Statystyki są najważniejszym elementem analitycznym jakiegokolwiek kanału sprzedażowego. Jesteśmy dumni z naszego systemu statystyk ponieważ dostarcza bardzo precyzyjne i pomocne informację na temat ruchu i kliknięć w panelach. Statystyki są zliczane on-line (praktycznie bez opóźnień) w zakresie trzech rodzajów akcji:

 1. liczba wyświetleń paneli
 2. liczba kliknięć w panel
 3. wskaźnik Click Through Rate (CTR) (wskaźnik klikalności)

Wszystkie statystyki dostępne są w rozbiciu na:

 1. każdy panel osobno
 2. każde źródło przedmiotów osobno
 3. globalnie dla konta UltraPanel

Można w ten sposób zobaczyć jak pracuje cała kampania reklamowa panelami, ale także jak pracuje konkretny panel czy porównać CTR pomiędzy kontami aukcyjnymi.

Dodatkowo każdą statystykę można wyświetlić w następujących oknach czasowych:

 1. statystka godzinowa (z danego dnia)
 2. statystka dzienna (z danego miesiąca)
 3. statystka tygodniowa (za dany kwartał)
 4. statystka miesięczna (z danego roku)
 5. rozkład na dni tygodnia
 6. rozkład godzinowy

Częstość synchronizacji

System UltraPanel musi odpytywać systemy aukcyjne o stan Twoich aukcji - np. liczba ofert, zakończenie aukcji, zmiana ceny licytacji, itp. Synchronizacja tych informacji wykonywana jest cyklicznie co zadany okres czasu - typowo co 60min, 30 min, 15 min.

Synchronizacja informacji o aukcjach nie ma nic wspólnego z samym odświeżaniem panelu. Nasz system UltraPanel jest systemem w pełni dynamicznym i cały czas rotuje wyświatlane aukcje w panelu z całej Twojej oferty - aby dowiedzieć się dokładnie co to oznacza przeczytaj artykuł pomocy "Jak działa UltraPanel - prawdziwie dynamiczny panel aukcji". Dowiesz się stamtąd dlaczego nasze panele są skuteczniejsze od innych.

Transfer

Wszelkie obrazki miniatur generowane przez nasz system hostowane są bezpośrednio na naszych serwerach. Ich wyświetlanie dla milionów użytkowników np. allegro potrafi być bardzo obciążające. Nasze serwery dedykowane są specjalnie przystosowane do dużego obciążenia i nie limitujemy żadnego transferu danych jak w zwykłych hostingach WWW. Twoje panele zawsze będą działać i wyświetlać się - niezależnie jak wiele klientów portalu aukcyjnego je wyświetli.