Ważny komunikat!

Informujemy, że serwis UltraPanel.pl kończy działalność z dniem 31 października 2018 roku. Wszystkim Państwu będącymi naszymi klientami przez minione prawie 10 lat serdecznie dziękujemy za współpracę. Informujemy także, że od dnia 1 października 2018 roku wyłączamy możliwość przedłużenia abonamentu oraz zaprzestajemy rozsyłania e-mail o wygasających kontach. W przypadku wszelkich pytań związanych z zakończeniem działania serwisu prosimy o kontakt na email biuro@ultrapanel.pl.

Pomoc

Jak działa UltraPanel - prawdziwie dynamiczny panel aukcji

To co odróżnia panele aukcyjne UltraPanel od rozwiązań konkurencyjnych to sposób ich pracy i promowania Twoich aukcji. Ma to pierwszorzędne znaczenie dla widoczności, a finalnie na liczbę dodatkowych kliknięć Twojej pełnej oferty w kanale marketingowym jakim jest panel aukcyjny.

W przypadku zastosowania naszego UltraPanelu za każdym razem, gdy wyświetlana jest aukcja z panelem aukcyjnym wyświetlany jest nowy (np. losowy) zestaw aukcji pochodzący z pełnej Twojej oferty - i to dla każdego klienta osobno. Oznacza to, że w danej chwili, nawet na jednej i tej samej aukcji różni klienci, którzy oglądają Twoje produkty widzą różne przedmioty z całego dostępnego asortymentu.

Zwykłe tanie panele aukcyjne działają w taki sposób, że generują np. raz na godzinę (albo nawet rzadziej) ustalony wygląd panelu i wyświetlają przez ten długi okres czasu ciągle te same aukcje. Klienci wchodzący wtedy na Twoje aukcje w danym czasie nie mają szans dowiedzieć się ze zwykłego panelu aukcyjnego o pozostałych produktach, ponieważ zawsze zobaczą te same aukcję w panelu (aż do kolejnego odświeżenia panelu).

Różnice w działaniu UltraPanelu i zwykłych paneli najlepiej zobrazować prostymi przykładami. Załóżmy, że w asortymencie posiadasz wiele aukcji, ponumerowanych kolejno 1, 2, 3, 4 … itd. Panel aukcyjny jest skonfigurowany tak, aby wyświetlać losowe aukcje ze wszystkich dostępnych.

Wyświetlanie paneli dla różnych klientów

Dwóch klientów wchodząc na tą samą aukcje z panelem UltraPanel widzą różne przedmioty w panelu wylosowane z całego dostępnego asortymentu. Jeden klient zobaczy panel z aukcjami nr 1, 2, 3, a drugi klient z aukcjami nr 7, 4, 9.

Klienci wchodząc tak samo na jedną aukcje ze zwykłym panelem zobaczą w panelu za każdym razem (przez długi okres czasu) te same aukcje nr 1, 3, 2.

Przechodzenie po kolejnych aukcjach

Klient przechodząc po kolejnych Twoich aukcjach zobaczy za każdym razem inny zestaw przedmiotów w panelu UltraPanel (także, jeśli tylko odświeży zawrtość bieżącej aukcji). W tym przykładzie najpierw zobaczył aukcje 7, 3, 9, potem 4, 8, 5 a następnie 2, 6, 1. W ten sposób zapoznał się aż z 9-cioma Twoimi produktami podczas tej wizyty.

W przypadku użycia zwykłego panelu aukcyjnego klient ciągle widzi ten sam zestaw aukcji: 1, 3, 2. Przez cały pobyt na twoich aukcjach, niezależnie od liczby obejrzanych aukcji, nie zobaczy więcej niż tylko te 3 produkty z twojego asortymentu.

Jak samemu rozpoznać czy dany panel jest naprawdę dynamiczny?

To bardzo proste. Wejdź na dowolną aukcję na której widzisz dany panel aukcyjny (lub stwórz własną aukcje z panelem testowym) i odśwież kilka razy okno przeglądarki z otwartą w niej aukcją. Jeśli osadzony panel aukcji nie jest dynamiczny będzie wyświetlał ciągle te same aukcje, może to robić nawet do kilku godzin zależnie od tego jak szbyko panel jest odświeżany. W przypadku panelu UltraPanel zobaczysz, że miniaturki po każdym wejściu lub odświeżeniu aukcji zmieniają się na inne.

Co zyskuje wybierając naprawdę dynamiczny UltraPanel?

Używając UltraPanel masz możliwość uzyskać więcej kliknięć z panelu aukcyjnego wynikających z tego, że wszystkie Twoje aukcje będą efektywnie wyświetlane i promowane. Używając zwykłego panelu jedynie niewielka ilość Twojego asortymentu zostanie w ciągu dnia wyświetlona.

Aby jeszcze lepiej zobrazować różnice przygotowaliśmy prostą kalkulacją. Przyjmijmy, że promujesz przedmioty panelem aukcyjnym o wielkości 2x3. Masz 1000 przedmiotów, a Twoje aukcje ogląda 1000 klientów na dobę. Dla uproszczenia przyjmijmy też, że każdy klient przegląda Twój asortyment wykonując kolejno 10 kliknięć w kolejne aukcje w ramach jednej wizyty.

UltraPanel

Zwykły panel

Wielkość asortymentu do wyświetlania

1000 przedmiotów

1000 przedmiotów

Wielkość panelu

2x3

(6 okienek)

2x3

(6 okienek)

Częstość odświeżania miniaturek w panelu

cały czas

(w pełni dynamiczny)

co 1 h

Łączna liczba wejść w ciągu doby na Twoje aukcje

10 000 wyświetleń aukcji

10 000 wyświetleń aukcji

Łączna liczba klientów ogladajaca Twoje aukcje w ciągu doby

1000 klientów

(każdy po 10 następujących po sobie kliknięć)

1000 klientów

(każdy po 10 następujących po sobie kliknięć)

Liczba przedmiotów efektywnie wyświetlona w ciągu doby

1000 przedmiotów

100%

max. 144 przedmioty

14,4 %

Liczba wyświetlonych przedmiotów jednemu klientowi

max. 60 przedmiotów

(10 x więcej niż zwykły panel)

6 przedmiotów

Jak widać UltraPanel wyświetlił 100% twojego asortymentu, zapewniając że każdy klient zobaczył do 60 produktów. Ci sami klienci widzący zwykły panel mogli zobaczyć jedynie do 6 różnych produktów, tj. 10x mniej!. W ciągu doby szansę na realną sprzedaż z polecenia zwykłego panelu miało tylko 144 produkty. Reszta nie była nawet nigdy wyświetlona.

Liczby mówią same za siebie. Tylko UltraPanel będzie efektywnie promował Twoje aukcje.